Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Możliwość wynajmu ciągnika nadlesnictwa

Możliwość wynajmu ciągnika nadlesnictwa

Chcesz wynająć ciągnik wraz z osprzętem zapraszamy

Nadleśnictwo Gubin informuje o możliwości wynajmu ciągnika z operatorem i sprzętem.

Powyższe zostało uregulowane Zarządzeniem nr 12 Nadleśniczego Nadleśnictwa Gubin w sprawie wynajmu ciągnika.

W plikach poniżej, zostały podane do wiadomości załączniki do niniejszego Zarządzenia”.

 


Plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych

Plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych

Plan postępowań na 2024 rok

 

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 18 grudnia 2020 r. (Dz.U. 2019 poz. 2019) oraz w związku z art.23 ust. 1 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2022, poz. 1710), Nadleśnictwo Gubin  plan postępowań na 2024 r.

Dokumenty dostępne są poniżej.


Choinka dla życia

Choinka dla życia

Już 16 grudnia każdy, kto zechce przekazać wyjątkowy dar krwi, będzie mógł wziąć udział w akcji „Choinka dla życia”. Dla krwiodawców leśnicy przygotowali świąteczne, naturalne drzewka.

Dzięki podjętej przez RDLP w Zielonej Górze współpracy z miejscowym RCKiK w Zielonej Górze, krwiodawcy, którzy oddadzą krew 16 grudnia br., otrzymają specjalny voucher, uprawniający do odbioru choinki, które będzie można odebrać w godzinach 7:30-14:30. Na ten cel, partnerujące wydarzeniu Nadleśnictwo Zielona Góra, przygotowało drzewka świąteczne, które będą stanowiły wyjątkowe podziękowanie za dzielenie się bezcennym darem życia.

Na terenie RDLP w Zielonej Górze, akcja będzie odbywała się przy siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Zielonej Górze, przy ulicy ul. Zyty 21 (istnieje możliwość wjazdu pojazdu samochodowego od ul. Krótkiej).

Uwaga liczba drzewek ograniczona!


INFORMACJA O MIGRACJI SERWISU BIP JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH PAŃSTWOWEGO GOSPODARSTWA LEŚNEGO LASY PAŃSTWOWE (PGL LP)

INFORMACJA O MIGRACJI SERWISU BIP JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH PAŃSTWOWEGO GOSPODARSTWA LEŚNEGO LASY PAŃSTWOWE (PGL LP)

Serwis BIP jednostek organizacyjnych PGL LP jest obecnie migrowany na platformę https://www.gov.pl

Dotychczasowy serwis BIP PGL LP dostępny jest jako zasób archiwalny pod adresem: https://bip2.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_zielona_gora/nadl_gubin (zasoby portalu do dnia 1.7.2021)

Informacje o prowadzonych postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego będą zamieszczane tymczasowo (do czasu uruchomienia nowego serwisu BIP w systemie GOV.PL/BIP) na stronie internetowej Nadleśnictwa Gubin Nadleśnictwo Gubin - Lasy Państwowe), w zakładkach: Informacje --> Zamówienia publiczne.


Wyrwij się z miasta do lasu dzięki czaswlas.pl

Wyrwij się z miasta do lasu dzięki czaswlas.pl

Ponad 17 tys. obiektów turystycznych Lasów Państwowych: miejsc biwakowania i kempingów, ośrodków wypoczynkowych i kwater, szlaków pieszych, rowerowych i konnych, a także parkingów, punktów widokowych i innych atrakcji we wszystkich zielonych zakątkach kraju można znaleźć w nowej odsłonie serwisu czaswlas.pl, leśnego przewodnika turystycznego.

Dzięki stworzonemu przez Lasy Państwowe serwisowi czaswlas.pl każdy może w prosty sposób zaplanować wypoczynek z przyjaciółmi lub rodziną na łonie natury w ulubionym zakątku Polski.

– Jedną z trzech funkcji lasów jest udostępnianie ich społeczeństwu. Nowa odsłona naszego serwisu turystycznego jest realizacją tej funkcji. Chcemy ułatwić Polakom - zamkniętym z powodu pandemii przez wiele miesięcy w domach - wyrwanie się z pełnych betonu, hałasu i smogu miast, by mogli odpocząć w bliskości przyrody korzystając z infrastruktury turystycznej, którą dla nich tworzymy – mówi Józef Kubica, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych. - Liczymy też, że więcej osób doceni urodę polskich lasów i pracę dbających o nie leśników – dodaje.

W serwisie czaswlas.pl za pomocą prostej wyszukiwarki, zintegrowanej ze szczegółową mapą, można szybko i łatwo znaleźć, np:

  • parkingi lub miejsca postoju, gdzie najwygodniej będzie zostawić samochód;
  • szlaki turystyczne: piesze, rowerowe lub konne, które zapewnią po drodze najpiękniejsze widoki i najwięcej atrakcji;
  • ścieżki edukacyjne lub historyczne, przejście którymi dostarczy także nieco wiedzy;
  • punkty widokowe, które mogą być celem wyprawy;
  • miejsca biwakowania lub wiaty turystyczne, które pozwolą po drodze nieco odpocząć, a często też rozpalić ognisko czy skorzystać z toalety.

Osoby planujące dłuższy pobyt w lesie mogą dzięki czaswlas.pl zapoznać się także z bazą noclegową Lasów Państwowych. Oferujemy setki miejsc w ośrodkach wypoczynkowych, szkoleniowo-wypoczynkowych i kwaterach myśliwskich, a także pokoje gościnne. Miłośnicy nocowania pod gołym niebem mogą rozbić namiot na jednym z kilkunastu pół biwakowych, kempingów lub w wyznaczonych miejscach biwakowania.

Na stronach leśnego przewodnika turystycznego można dowiedzieć się o usytuowaniu obiektów, możliwościach dojazdu, rodzaju i standardzie usług, wyposażeniu oraz okolicznych atrakcjach turystycznych. Użytkownik może ocenić obiekt i podzielić się opinią z innymi użytkownikami serwisu.

Opisy ponad 17 tys. obiektów oraz ich zdjęcia są na bieżąco aktualizowane.

Dla osób, które lubią gotowe propozycje spędzenia czasu zostały przygotowane „Pomysły na wyprawy”. Są to plany weekendowych wypraw z wykorzystaniem obiektów dostępnych w portalu czaswlas.pl. Każda z wypraw została przygotowana z myślą o konkretnej grupie użytkowników, np. chcących spędzić czas aktywnie, interesujących się historią czy tych, którzy wolą skupić się na obserwacji przyrody.

W serwisie czaswlas.pl można znaleźć także porady, których przestrzeganie sprawi, że czas spędzony w lesie będzie bezpieczny zarówno dla nas, jak i dla otaczającej nas przyrody.

A ci, którzy z jakiegoś powodu nie mogą wybrać się do lasu, mogą posłuchać na czaswlas.pl jego odgłosów dzięki Leśnej strefie relaksu.